PHOTOGRAPHY

FOOD
documenT
producT
lifestylE

Fotografie je jako bomboniéra. Vždycky víte, že alespoň jeden kus bude prostě bomba.


– staré čínské přísloví, které jsem si vymyslela

Byla jsem první českou food blogerkou, která nikdy neměla blog. Ve skříni mi visí rondon, umím krájet julienne a vím, že slovo ganache není odvozeno z indické mytologie. Rozumím termínům jako gastroška, holďák či termáč. Když jsem se ve 25 rozhodovala co dál, kuchařina byla pro mě (po diplomu z psychologie) jasná volba. Naštěstí mi to nešlo a Vesmír o tom věděl. Utřela jsem slzy, promasírovala své Třetí oko, naleštila čakry a přiznala svou prohru. A víte co? Stejně jsem u té plotny zůstala. Jen za hledáčkem fotoaparátu.


– pozn. Jestli si toto přečte nějaký filmový producent a bude z toho chtít natočit romantický trhák s Markem Vašutem, zmáčkněte Kontakt.

TATO STRÁNKA MŮŽE OBSAHOVAT STOPY LEPKU


Vím, že to možná nepřečtete, tak já to zkrátím. Nebo víte co? Prostě přejeďte dál. Texty stejně nikdo nečte, they said.

TATO STRÁNKA MŮŽE OBSAHOVAT STOPY LEPKU


Vím, že to možná nepřečtete, tak já to zkrátím. Nebo víte co? Prostě přejeďte dál. Texty stejně nikdo nečte, they said.

FOOD & RESTAURANT


život je raut


Fotky jídla jsou určeny k přímé konzumaci. Dávkujte postupně a vše si pečlivě zapisujte do Kalorických tabulek.

DISCLAIMER: Autor fotek není již 6 let raw veganem, tudíž se v ukázkách mohou vyskytnou drastické záběry medium rare steaku s demi-glace či sýru, který nevznikl fermentací rozemletých kešu oříšků. Autor si zároveň nebere zodpovědnost za zvýšenou aktivitu v laterálním hypothalamu, která následně způsobí nálet do nejbližší vietnamské večerky.

DOCUMENT


Fotoromán jako z brava


Máte fabriku nebo svatbu? Já ani jedno. Půjčte si mě alespoň pro tu svou.

PRODUCT


navzdory klimatické krizi lidé stále vyrábějí další a další věci, které ve skutečnosti nepotřebují.


Takto by mohla začít přednáška Grety Thunberg. Bohužel tohle není TED X a já neumím aktivismus. Tak snad, že bych vám ty věci alespoň nafotila?

LIFESTYLE


TAKOVÝ TO JAKOBY Z INSTAGRAMU


Znáte to. Potahat clarity, přidat contrast, ubrat highlights a pak tam prdnout filtr Ludwig, ať to má říz? Tak tak to já nedělám. Ale když už něco dělám, tak koukám, abych to udělala tak, jako bych to dělala pro sebe. Takže aby to bylo jakkdyby fantasticky udělaný.